portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wróbla Staw Domy - sprawy osiedlowe » Forum » Zmiany na osiedlu domów
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zmiany na osiedlu domów

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
mati76 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Paź 25, 2010 13:28
Posty: 57
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 11:55    Temat postu: Zmiany na osiedlu domów

Zdaję sobie sprawę, że największą aktywnością na forum wykazują się mieszkańcy bloków na Wróbla Staw ale być może zaglądają tu również przyszli mieszkańcy osiedla domów... Być może nawet ktoś coś wie na temat planowanych zmian w kolejnych etapach osiedla - na stronie od zeszłego tygodnia na połowie osiedla widnieje opis "w przygotowaniu". Dość dziwne skoro dotychczasowy plan osiedla był załącznikiem do umowy więc jego zmiana wymagać zapewne będzie aneksowania już podpisanych umów. To czego się jednak obawiam to jakieś zmiany w kierunku rezygnacji z rozbudowy osiedla domów i wybudowania na ich miejscu kolejnych bloków. Próbowałem się czegoś dowiedzieć w Inpro ale nikt nic ostatecznie nie wie choć opcja z wybudowaniem bloków też jest możliwa. Jeśli ktoś ma lepsze "chody" i dowiedział się czegoś więcej to wszelkie info mile widziane
awrorka 
   

Początkujacy


Wiek: 46
Dołączył: Czw Lut 23, 2012 10:19
Posty: 7
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 10:43    Temat postu: Re: Zmiany na osiedlu domów

Póki co w Inpro nic nikt dokładnie nie powie, ponieważ sami nie wiedzą co dokładnie tam będzie. Ale rzeczywiście planują w tym miejscu bydynki wielorodzinne /takie jak te co własnie oddali do użytku/. Nic nie mówią, bo dopiero robią projekty, no i muszą uzyskać pozwolenie na budowę. Tłumaczą się większą opłacalnością takiego rozwiazania. A z tymi co podpisali umowy to będą rozmawiać i negocjować albo rozwiązywać umowy i płacić karne odsetki. No cóż dla tych, co już kupili tam domy to chyba gorzej, no chyba, że Inpro jakoś znacząco to wynagrodzi.
mati76 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Paź 25, 2010 13:28
Posty: 57
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 10:54    Temat postu: Re: Zmiany na osiedlu domów

No to grubo... Nie wiem czy sobie nie strzelają taką decyzją w kolano bo pewnie część z tych, którzy już kupili tam dom zrezygnuje, pozostałe domy będzie im jeszcze trudniej sprzedać a z tego co patrzę to i te mieszkania na Wróbla jakoś nie idą jak ciepłe bułeczki... Ja kupiłem tam dom i szczerze mówiąc będę nieźle wk...iony jeśli to o czym piszesz się ziści. Żadne odsetki od Impro nie zrekomensują mi całkowicie już poniesionych kosztów związanych choćby z zaciągnięciem i spłacaniem kolejnych rat kredytu...
mati76 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Paź 25, 2010 13:28
Posty: 57
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 16:17    Temat postu: Re: Zmiany na osiedlu domów

Dział sprzedaży już oficjalnie mówi, że na całym terenie, który teraz widnieje jako "w przygotowaniu" powstaną bloki. Podobno raczej niska zabudowa i mają stać bokiem do domów, bloki od strony domów mają nie mieć okien. Konkrety za 1 - 1,5 miesiąca i wtedy będą rozmawiać z klientami, którzy już kupili domy...
redMaTy 
   

Forum Ekspert


Wiek: 53
Dołączył: Wto Lis 08, 2011 22:51
Posty: 445
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 17:38    Temat postu: Re: Zmiany na osiedlu domów

Jeśli miałbym coś doradzić, to przede wszystkim przeanalizowałbym umowę czy rzeczywiście wiążącym załącznikiem jest w niej plan osiedla, a potem zabrałbym umowę i pomaszerował do prawnika aby ten potwierdził/przedstawił stan prawny i możliwe pola manewru.
Następnym istotnym krokiem będzie ustalenie, wykazanie rzeczywiście poniesionych strat lub potencjalnych lecz wymiernych kosztów, które poniosłeś/poniesiesz, czy, dlaczego i na jakie straty zostaniesz narażony.
Jeśli nie masz prawnika, to mogę polecić.
Sheba_blue 
   

Stały bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pią Lis 11, 2011 10:09
Posty: 70
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 18:32    Temat postu: Re: Zmiany na osiedlu domów

Ciekawe czy to będzie takie "wróbla staw mieszkania" czy raczej w rodzaju Alfa Park. No nieciekawie w każdym razie. Człowiek kupuje kameralne miejsce z ogródkiem a tu takie kwiatki...
mati76 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Paź 25, 2010 13:28
Posty: 57
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 18:59    Temat postu: Re: Zmiany na osiedlu domów

redMaTy napisał:
Jeśli miałbym coś doradzić, to przede wszystkim przeanalizowałbym umowę czy rzeczywiście wiążącym załącznikiem jest w niej plan osiedla, a potem zabrałbym umowę i pomaszerował do prawnika aby ten potwierdził/przedstawił stan prawny i możliwe pola manewru.
Następnym istotnym krokiem będzie ustalenie, wykazanie rzeczywiście poniesionych strat lub potencjalnych lecz wymiernych kosztów, które poniosłeś/poniesiesz, czy, dlaczego i na jakie straty zostaniesz narażony.
Jeśli nie masz prawnika, to mogę polecić.


Nie jestem prawnikiem ale skoro załącznikiem do umowy jest plan osiedla, w treści deweloper zobowiązuje się do wybudowania osiedla domów w etapach B-H wg tegoż załącznika a do tego np udział w częściach wspólnych jest dzielony na 146 domów (co się za chwilę zmieni) to raczej wymagane będzie jakieś aneksowanie umowy i jest to moim zdaniem podstawa do ewentualnego rozwiązania umowy z winy dewelopera. Jeśli możesz polecić jakiegoś sprawdzonego prawnika orientującego się w tego typu sprawach to z chęcią skorzystam...
awrorka 
   

Początkujacy


Wiek: 46
Dołączył: Czw Lut 23, 2012 10:19
Posty: 7
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 22:33    Temat postu: Re: Zmiany na osiedlu domów

No więc właśnie.
Też kupiłam tam dom i jestem bardzo zaniepokojona.
Koszty utrzymania połowy osiedla znacznie wzrosną, nie mówiąc już o widoku bloków za okrem.
Okolica nadal mi się podoba i nadal chciałabym tam zamieszkać, więc czekam jaką decyzję podejmie Inpro i jak będzie chciało zrekompensować podjęcie decyzji o wybudowaniu bloków.
U mnie koszt wypłacenia odsetek karnych to kropla; od roku spłacam raty odsetkowe, nie mówiąc o kosztach udzielenia kredytu, ubezpieczeniach itp.
Poza tym, jeszcze coś mnie niepokoi. Jaką będziemy mieć gwarancję, że etap D i H powtaną. Może też przestanie im się to opłacać.
Dobrze byłoby połączyć siły.
redMaTy 
   

Forum Ekspert


Wiek: 53
Dołączył: Wto Lis 08, 2011 22:51
Posty: 445
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 11:13    Temat postu: Re: Zmiany na osiedlu domów

Pewnie, nie dajcie się, napisałem mati76 namiary do prawnika, więc jeśli chcecie połączyć siły to wymieńcie się informacjami. Inpro realizuje politykę stawiania klienta wobec wyboru między dwoma niekorzystnymi rozwiązaniami starając się wmówić, że jedno z nich jest lepsze, bo dodali do niego jakiś ochłap, tak przynajmniej jest w przypadku mojego mieszkania.
mati76 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Paź 25, 2010 13:28
Posty: 57
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 11:48    Temat postu: Re: Zmiany na osiedlu domów

Generalnie w związku z tymi nieszczęsnymi zmianami to jest kilka kwestii do omówienia z Inpro:
1) temat kosztów utrzymania części wspólnych - moim zdaniem nie powinny jakoś wyraźnie wzrosnąć bo i samych części wspólnych będzie odpowiednio mniej (mniejsza powierzchnia do odśnieżenia, mniej domów do ochrony itp). Jedyne co to koszt utrzymania i ubezpieczenia budynku ochrony oraz placu zabaw i boiska (o ile je wybudują) będzie trzeba podzielić na mniej osób
2) kwestia udziału w częściach wspólnych - wraz z domem każdy kupował 1/146 udziału w częściach wspólnych. Teraz wartość części wspólnych będzie dzielona na mniej domów więc albo Inpro brakującą kwotę weźmie na siebie albo będzie chciało obciążyć wyższą kwotą dotychczasowych lub nowych klientów - raczej nie wydaje mi się by ktokolwiek dopłacił choćby grosz więcej za większy udział w częściach wspólnych
3) kwestia rekompensaty od Inpro za zmianę warunków umowy i zamiany osiedla "położonego w przepięknej otulinie lasu" wokół, którego "panuje cisza i spokój" na osiedle kilkudziesięciu domów wciśniętych między bloki. Myślę, że dość trudno oszacować straty z tego tytułu - każdy będzie musiał sam ocenić czy dalej chce tam mieszkać i jakiej rekompensaty oczekuje od Inpro
4) i ostatnia, jak dla mnie najważniejsza kwestia - Inpro musi jakoś zagwarantować, że nie wpadnie na pomysł budowania bloków na etapach D i H osiedla - tutaj myślę, że nieodzowna będzie pomoc prawnika . Ja w tej chwili już nie ufam Inpro i bez jakiejś tego typu gwarancji na piśmie z określeniem jakiejś kary umownej za jej złamanie nie kupię tego domu. Myślę, że jak Inpro sprzeda już wszystkie domy na etapie B i C to, bez takiej dodatkowej umowy, nic nie będzie stało na przeszkodzie by wybudować nam pod oknami kolejne bloki - w końcu domy będą oddane, umowa zrealizowana - mogą robić co chcą...
awrorka 
   

Początkujacy


Wiek: 46
Dołączył: Czw Lut 23, 2012 10:19
Posty: 7
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 20:56    Temat postu: Re: Zmiany na osiedlu domów

Zgadzam się z tym co napisałeś, niestety. Nie wyobrażam sobie by Inpro liczyło, że im coś dopłacimy. Ale zastanawiam się, w jakim stopniu są w stanie nam zrekompensować swoje pomysły podzielenia osiedla.
Kwestia wybudowania bloków na miejscu etapów D i H najbardziej mnie niepokoi. Też im nie ufam i zapisy prawnika będą tu niezbędne.
Jutro zamierzam pojechać na osiedle. Musze zobaczyć w jakiej odległości od mojego domu będą te bloki. No i łudzę się, że może jakieś wykopy pod fundamenty zobacze w etapie D.
A miało być tak pięknie ...
mati76 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Paź 25, 2010 13:28
Posty: 57
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Mar 04, 2012 10:47    Temat postu: Re: Zmiany na osiedlu domów

Jeszcze jedna sprawa - kobieta w dziale sprzedaży mówiła coś o możliwości zamiany kupionego domu na jakiś inny w obrębie osiedla, o ile zmiany w aranżacji wnętrza nie są zbytnio posunięte. Póki co to nie za bardzo jest się na co zamienić, no chyba, że ktoś zrezygnuje Wink No i nie jestem pewien co na to bank...
justak007 
   

Nowy na forum


Wiek: 44
Dołączył: Śro Mar 07, 2012 17:14
Posty: 3
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Mar 07, 2012 17:24    Temat postu: Re: Zmiany na osiedlu domów

Ja również podpisałam umowę przedwstępną i istotne w wyborze domu było usytuowanie jego w stosunku do pozostałych domów, a teraz fajna niespodzianka jak mi ktoś z okien będzie zaglądał do ogródka, a nie ukrywajmy faktu z góry lepszy widok.
Zatem chętnie się dołączę przeciw robieniu z nas idiotów przez "super developera".
pozdrawiam
awrorka 
   

Początkujacy


Wiek: 46
Dołączył: Czw Lut 23, 2012 10:19
Posty: 7
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Mar 12, 2012 21:57    Temat postu: Re: Zmiany na osiedlu domów

Byłam ostatnio na osiedlu. Nie liczyłam dokładnie domów, ale wydaje mi się, że o etap D możemy być spokojni. Na pewno wylali fundamenty pod jeden z szeregów. Ciekawe tylko co zamierzają zrobić z etapem H, do którego mi znacznie bliżej. Pewnie póki nie sprzedadzą tego co wybudują nie zaczną kolejnego etapu, szybciej postawią bloki ...
Zamiana, pomimo, iż u mnie prace aranżacyjne są słabo zaawansowane, w moim przypadku nie wchodzi w grę.
Czekam .... i to czekanie na to co wymyśli Inpro mnie denerwuje.

ps. Z małego zainteresowania tym tematem wnioskuje, że kupujących domy jest na forum bardzo niewielu. Troje ? Czy się mylę ?
mati76 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Paź 25, 2010 13:28
Posty: 57
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 11:41    Temat postu: Re: Zmiany na osiedlu domów

Dla mnie również najbardziej istotne jest to co się będzie działo na etapie H. Wg działu sprzedaży, na skutek zmian na osiedlu, po prostu ten etap powstanie wcześniej niż wcześniej zakładano - oby tak było ale obawiam się, że same zapewnienia Inpro już tu nie wystarczą...
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama